Rafał Zalubowski

Rafał Zalubowski

Zamknij menu

Cykle Liceum Tajemnice Maupy Byki Nie, Do, Kończone Rysunki...

Nie, do, kończone rysunki.

Nie, do, kończone rysunki.

1996 - ..... nie,do, kończone

Niedokończone rysunki powstają od 1996 roku. Powstaje ich coraz więcej, a autor marzy aby je kiedyś dokończyć. Choć prawdę mówiąc im bardziej dokończone tym gorsze.

Czytaj więcej

byki

byki

tekst o bykach                                                                                                                                                 Czytaj więcej

KONTAKT

Rafał Zalubowski
ul. Berka Joselewicza 21/2,
Kraków 31-031

telefon: 502 027 408
mail: galeria@galeriazalubowski.pl

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Piotr Marzec – uczeń
Twórczość Rafała Zalubowskiego wywodzi się z nauki największych osobowości środowiska krakowskich grafików warsztatowych lat 70 i 80. Można więc powiedzieć że jej artystyczny rodowód sięga rysunkowego kunsztowi renesansu. Prace Zalubowskiego posiadają tę niezaprzeczalną jakość, którą (z powodu odrzucenia przez praktykę artystyczną) cechuje dzisiaj już bardzo niewielu współczesnych malarzy. Jest to również nieoceniony atut w jego praktyce dydaktycznej.
Adam Żądło – uczeń
Rysunki Rafała Zalubowskiego charakteryzuje wysoka świadomość estetyczna i wybitna wrażliwość na formę. Są popisem wypracowywanej przez lata umiejętności obserwacji i rysunkowej sprawności
Karol Mularczyk – uczeń
Rafał Zalubowski jest twórcą rzetelnego i niezwykle skutecznego programu edukacji artystycznej. Uczy otwartości oraz wskazuje miejsce zdrowego rozsądku w nieograniczonej wolności twórczej.
Zbylut Grzywacz
Twórczość Rafała Zalubowskiego rozpięta jest między precyzją miedziorytu czy budowanej z niezliczonej ilości punktów i linii akwaforty, a żywiołową, grubą krechą pędzlowego rysunku i zamaszystością barwnych, dzikich w wyrazie szkiców malarskich i niektórych obrazów. Te równolegle uprawiane typy ekspresji wskazują na artystę o niespokojnej osobowości, któremu nie grozi przedwczesne zamknięcie się w klatce jednej konwencji.
Jacek Gaj
Zalubowski dał się poznać jako osobowość artystyczna: skupiony bez reszty na pracy, zaangażowany w problemy sztuki, czynił wyraźne postępy w rozwoju swego talentu. Jego poszukiwania - szczególnie ostatnimi laty - świadczyły o już dojrzałym wyborze drogi twórczej, świadomie nawiązującej do języka tradycji. Wyrażało się to wyborem warsztatu (warto zwrócić uwagę na fakt, że Rafał Zalubowski jest jednym z nielicznych dziś twórców uprawiających miedzioryt) co świadczy dobitnie, że nie należy do twórców, którzy poszukują ułatwień, dążą do błyskawicznych sukcesów, lub poddają się dyktatowi mody.(…)
Ewa Herniczek
Rafał Zalubowski jest twórcą, który dysponuje doskonale opanowanym warsztatem artystycznym. Choć preferując dotąd działania o charakterze graficznym, niezbyt często ujawniał swoje malarskie możliwości – dla wielu znających jego dotychczasową twórczość aktualne spotkanie z „małpami” może okazać się nad wyraz zaskakujące. I na tym również polega „małpia zręczność” artysty, by będąc zawsze w tej samej mierze autentycznym – ujawniać niespodziewaną kreatywność i pokazywać zdumionym widzom „nowe sztuki".
Bogusław Deptuła
Twórczość Zalubowskiego jawi się jako zjawisko odosobnione i unikalne wśród dzisiejszych, nazbyt pośpiesznych poszukiwań artystycznych. Jego brak pośpiechu, jego precyzja i wyrafinowanie ikonograficzne, kompozycyjne i treściowe, sprawiają, że obcując z grafikami Zalubowskiego mamy do czynienia z najdoskonalszymi, powstałymi w ostatnim czasie, dokonaniami tzw. grafiki warsztatowej.(...)

Copyright © 2017 Zalubowski | created by YOHO

w górę